Gelecek Teknoloji

Yapay zekalı işlemciler geliyor

qualcomm-Snapdragon 850-

Qualcomm’dan yapılan açıklamaya göre, Qualcomm Yapay Zeka Motoru içeren Qualcomm Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu’nu entegre etmek için Samsung ile birlikte kolları sıvadı.

Qualcomm yöneticisi Alex Katauzian yaptığı açıklamada ; “Son yıllarda gelişen Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı PC portföyünü kurmamızın ardından tüketicilere Windows 10’un üretkenlik ve eğlence özellikleriyle bir araya gelen gerçek mobiliteyi sunmasına yardımcı olmak için Samsung’la çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kategoriyi daha da genişletmek için Samsung gibi mobil liderler ile birlikte yaptığımız işler, yeni nesil Her Zaman Açık, Her Zaman Bağlı PC’lerin tüketicilere ulaştırma hedefimiz açısından büyük önem taşıyor” şeklinde bu birlikteliği doğruladı.

Bu açıklamadan hemen sonra ise Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Kyungsik Choi de “Samsung’da tüketicilerimizin benzersiz ihtiyaçlarını anlıyor ve hareket halindeki yaşam tarzlarını destekleyecek yeni inovasyonları yaratmayı hedefliyoruz. Qualcomm Technologies ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı ve şirketin Snapdragon 850 Mobil Bilişim Platformu, tüketicilerimize her zaman açık, her zaman bağlı mobil bilişim deneyimleri sunmamızı sağlayacak” dedi.

Bu açıklamalar yapay zeka sevenleri ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı, bu açıklamara göre yeni nesil yapay zekaya sahip işlemciler şuanki işlemcilerden %200 e varan performanslara sahip, yapay zekalı işlemciler yakın gelecekte karşımızda olacak

Siz Ne Düşünüyorsunuz ?

avatar
  Yorumlardan Haberdar Ol  
Bildir